Czy podoba Ci się ta strona?

Spartakiada w Ciechocinku

W dniach 27- 29.08.2011r w Ciechocinku odbyła się spartakiada Amazonek.
Udział w spartakiadzie wzięły Amazonki z całej Polski. Nasz klub reprezentowały koleżanki Regina Dunder, Teresa Menczykowska i Mariola Szczygielska. Wszystkie Amazonki zakwaterowane zostały w hotelu „Amazonka”.
W sobotę 27.08.2011 o godz.10.00 rozpoczęły się zmagania sportowe do których przystąpiło 34 drużyn. Imprezę otworzył zespół taneczny z Poznania który przygotował układ taneczny z kołami hula-hop. Dzień był bardzo słoneczny i bardzo ciepły, co nie sprzyjało wysiłkowi.
Organizator imprezy zabezpieczył odpowiednią ilości wody do picia i posiłki po trudach zawodów. Była smaczna grochówka, chleba ze smalcem i kiełbaski z grilla.
Konkurencje sportowe z którymi przyszło się zmagać 102 zawodniczkom to: potrójne spodnie, narty wieloosobowe, przeciąganie liny, bieg po kopercie na czas, strzelanie z łuku, strzelanie z wiatrówki. Po zakończonej rywalizacji sportowej wszystkie Amazonki w barwnym korowodzie przebierańców wyszły na ulice Ciechocinka.
Były tam czarownice z biedronkami i barwnymi motylami, były wróżki, japonki, damy, zakonnice, korowód prowadziły Amazonki przebrane za młodą parę.
Barwnemu przemarszowi towarzyszyły hasła: „Można wygrać z rakiem”, „Z raka zrobimy wraka” „My się raka nie boimy skorupiaka zwyciężymy”. Po zakończeniu sportowej rywalizacji odbyła się uroczysta kolacja. Przed jej rozpoczęciem Krystyna Wechmann ogłosiła wyniki zawodów wręczając drużynom puchary i dyplomy. W rozgrywkach nasze koleżanki zajęły IV miejsce. W niedzielę 29.08.2011 po śniadaniu wyjechały do domu.
Mimo zmęczenia wróciły w dobrych humorach, zadowolone i pełne wrażeń. Pozostał pewien niedosyt z zajęcia IV miejsce, a nie III, ale w przyszły roku będziemy walczyć o miejsce na podium.
 
Dodaj link do:
www.facebook.com